AGD: Bırakın başkentini, biz İsrail diye bir devletin varlığını tanımıyoruz!

ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararının ardından karara Türkiye ve dünyada tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

AGD: Bırakın başkentini, biz İsrail diye bir devletin varlığını tanımıyoruz!
AGD: Bırakın başkentini, biz İsrail diye bir devletin varlığını tanımıyoruz! Zehra

Filistinlilerin Nakba (Büyük Felaket) günü olarak adlandırdıkları 14 Mayıs günü İsrail’in Filistin’i işgalinin yıldönümünde ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımaya hazırlanması emperyalistlerin kin ve nefretini bir kez daha gözler önüne serdi. Anadolu Gençlik Derneği tarafından yapılan yazılı açıklamada, ABD ve İsrail tarafından planlanmış kirli bir oldubittiye müsaade edilmemesi çağrısında bulunuldu.

ŞEHİT OLANLARA ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUZ

“Dünkü saldırılarda Hakk’a yürüyerek şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” denilen açıklamada, “Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanınması Müslümanlar tarafından kabul edilemez. Bırakın Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanınmasını, biz İsrail diye bir devletin varlığını tanımıyoruz” ifadeleri kullanıldı. İsrail’in bölgede işgalci olduğuna da değinilen açıklamada, “İsrail bölgede işgalcidir. İşgal ettiği her santimetrekareden çekilmediği müddetçe de bölgeye barış ve huzurun gelmesi mümkün değildir” denildi.

ABD VE İSRAİL KÜSTAHLIĞA DEVAM EDİYOR

Anadolu Gençlik Derneği’nden yapılan açıklamada, “7 ay önce dünyanın baş belası Trump’ın “ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağız” açıklamasına başta AGD’miz olmak üzere ülkemizdeki birçok sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti tepki göstermişti. Ancak Trump ve İsrail küstahlıklarına devam ediyorlar” ifadelerine yer verildi.

İŞGALİN 70. YILINDA KATLİAM DEVAM EDİYOR

Kudüs sokaklarına yerleştirilen “ABD Büyükelçiliği” tabelalarının hayra alamet olmadığı vurgusu yapılan ve İsrail’in işgalinin 70. yılını kanla kutlama hazırlığı içinde olduğuna dikkat çekilen açıklamada, ‘’İlk kıblemiz Kudüs’te sokaklarda İbranice, Arapça ve İngilizce “ABD Büyükelçiliği” yazan tabelaların asılması hayra alamet değildir. Trump ve İsrail’in, Birleşmiş Milletler’in 14 Mayıs 1948’de aldığı İsrail’i tanıma kararının 70. yılını kanla kutlama hazırlığında olduğu aşikârdır” ifadeleri kullanıldı.

KİRLİ BİR OLDUBİTTİYE MÜSAADE EDİLMEMELİ

“Türkiye’nin içinde bulunduğu seçim atmosferinde, Kudüs’te, ABD ve İsrail tarafından planlamış kirli bir oldubittiye müsaade edilmemelidir” ifadelerinin yer aldığı açıklamada hükümete ve Müslüman ülkelere çağrı yapıldı. Açıklamada, “Başta Dışişleri Bakanlığımız ve hükümetimiz Kudüs’teki “ABD Büyükelçiliği” tabelâlarının derhal sökülmesi için gerekeni yapmalıdırlar. Türkiye, komşu Müslüman ülkelerle ortak bir gelecek planlaması yapmadığı müddetçe, ABD ve İsrail’in hem Filistinliler hem de tüm Müslümanlar için problem olacakları aşikârdır” ikazlarında bulunuldu.

Milli Gazete

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür