İstanbul Taksim'deki Kudüs protestosunda Onbinler 'Siyonist elçiliğin' kapatılmasını istedi.

Taksim İstiklal caddesinde toplanan Onbinlerce Müslüman Ak Parti iktidarına seslenerek Siyonist elçiliğin kapatılmasını istedi.

İstanbul Taksim'deki Kudüs protestosunda Onbinler 'Siyonist elçiliğin' kapatılmasını istedi.
İstanbul Taksim'deki Kudüs protestosunda Onbinler 'Siyonist elçiliğin' kapatılmasını istedi. Zehra

İstiklal Caddesi'nde toplanan onbinlerce kişi, ABD’nin skandal bir kararla büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşınmasını ve İsrail güçlerince Gazze’deki protestolarda 52 kişinin öldürülmesini protesto etti.

Taksim İstiklal caddesinde toplanan Onbinlerce Müslüman Ak Parti iktidarına seslenerek Siyonist elçiliğin kapatılmasını  istedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 6 Aralık'ta Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanımasından yaklaşık 5.5 ay sonra ABD Büyükelçiliği'nin Tel Aviv'den taşınarak Kudüs'te açıldığı bugün Gazze'de 2014'ten beri en kanlı gün yaşandı.

Gazze sınırında düzenlenen geri dönüş yürüyüşlerinde bugün işgalci Siyonist İsrail'in müdahalesi sonucu 50'den fazla Filistinli  Müslüman  şehit oldu. 2 binden fazla kişi yaralandı.

ABD'nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda dahi destek görmeyen kararını uygulamaya koyması ve kararın akabinde İsrail'in Gazze sınırındakilere gerçek mermi, şarapnel, gaz kapsülleri ve göz yaşartıcı gazla gerçekleştirdiği saldırılara karşı Anadolu Gençlik Derneği, Memur-Sen ve İHH İstanbul'da protesto gerçekleştirdi.

Derneklerin "ABD'nin İsrail işgalini resmileştirmeye yönelik hamlesine karşı Özgür Kudüs'ün yanında olmak için" bir araya gelme çağrısı üzerine onbinlerce kişi saat 18:30 itibarıyla İstanbul Taksim'de bulunan Tünel Meydanı'nda bir araya geldi.

Protestoya katılanlar 'Kahrolsun İsrail' ve 'Kahrolsun ABD', 'Katil İsrail, işbirlikçi ABD' ‘Siyonist elçilik kapatılsın’ sloganları attı.

Güney Afrika Gazze sınırında 52 Filistinliyi şehit eden İsrail'e tepki göstererek, Tel Aviv büyükelçisini geri çağırdı.

Bu durum karşısında Ak Parti iktidarının Siyonist elçiyi gönderip göndermeyeceği merek ediliyor.

Çok sert sözlerle işgalci İsrail’e tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Müslümanların Siyonist elçiliğin kapatılması gerektiği talebini nasıl değerlendireceği merak ediliyor…

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
10 Maddede Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Nedir?
10 Maddede Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Nedir?