Gazze 'milyonluk dönüş yürüyüşü'ne hazırlanıyor, Hamas, Filistinlileri Yarınki Gösterilere Katılmaya Davet Etti ​

ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılı nedeniyle Gazze'de iki gün boyunca düzenlenmesi planlanan gösteriler kapsamında hazırlıklar sürüyor.

Gazze 'milyonluk dönüş yürüyüşü'ne hazırlanıyor, Hamas, Filistinlileri Yarınki Gösterilere Katılmaya Davet Etti ​
Gazze 'milyonluk dönüş yürüyüşü'ne hazırlanıyor, Hamas, Filistinlileri Yarınki Gösterilere Katılmaya Davet Etti ​ Zehra

Gazze'de ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını protesto için gerçekleştirilecek "milyonluk yürüyüşün" hazırlıkları, Dönüş ve Ablukayı Kırma Yürüyüşü faaliyetleri çerçevesinde devam ediyor.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre: İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin halkını Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılmaya davet ederek, Filistin halkının sabrının tükenmek üzere olduğunu ve her an kuşatma uygulayanlara patlayabileceğini söyledi.

Kudüs, Batı Yaka, Gazze Şeridi, 1948'de işgal edilen topraklarda ve diğer ülkelerde yaşayan Filistinlileri Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinliklerine katılmaya davet eden Hamas, Filistinli mültecilerin zorla çıkarıldıkları köylerine ve kentlerine dönmeye kararlı olduklarını ifade etti.

Hamas Hareketi, Filistin davasını tasfiye etmeyi veya Filistin halkının haklarını yok saymayı hedefleyen tüm anlaşmaları, girişimleri ve projeleri reddettiklerini bildirdi.

ABD Başkanı Donald Trump tarafından gündeme getirilecek Yüzyılın Anlaşması'nı engelleme sözü veren Hamas, Filistin davasını ve sabitelerini koruyacaklarını belirtti.

Hamas Hareketi, Gazze Şeridi'ne uygulanan haksız ablukayı reddettiğini ifade ederek, işgal rejiminden ve Gazze Şeridi'ne kuşatma uygulayanlardan kuşatmaya son vermelerini, Gazze Şeridi'ne uygulanan cezai yaptırımların kaldırılmasını istedi.

Gazze halkına ekmeğiyle ve tedavisiyle yapılan şantajın terk edilmesi çağrısında bulunan Hamas, Filistin halkının geçmişini ve bugünün acılarını unutmayacağını, direniş yolunda yürümeye devam edeceğini söyledi.

Hamas Hareketi, En-Nekbe'nin 70'inci yıldönümünde Filistinlileri birlik ve bütünlüğe davet etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Coşkun Uzun Yazdı: Direnişe Bin Selâm...!
Coşkun Uzun Yazdı: Direnişe Bin Selâm...!
Nesrin Aksoy yazdı: Burada Güneş Var, Umut Yok!
Nesrin Aksoy yazdı: Burada Güneş Var, Umut Yok!