İran Meclisi, nükleer anlaşmanın geleceğini ele alacak..

ABD başkanı Trump’un İran ile 5+1 olarak bilinen BM güvenlik konseyinin 5 daimi üyesi ile Almanya’nın oluşturduğu ülkeler arasındakı nükleer anlaşmadan çekildiğini bildirmesinin yankıları sürüyor.

İran Meclisi, nükleer anlaşmanın geleceğini  ele alacak..
İran Meclisi, nükleer anlaşmanın geleceğini  ele alacak.. Zehra

ABD başkanı Trump’un İran ile 5+1 olarak bilinen  BM güvenlik konseyinin 5 daimi üyesi ile Almanya’nın oluşturduğu ülkeler arasındakı nükleer anlaşmadan çekildiğini bildirmesinin yankıları sürüyor.

İran, meclisi  13 mayıs 2018  Pazar günü  Nükleer anlaşama sonrası alınacak kararları görüşmek üzere toplanacak. 

Toplantı 290 sandalyeli İran meclisinde  118 üyeli Velayet fraksiyonunun çağrısıyla yapılacak, nükleer anlaşmanın geleceğiyle ilgili toplantıda, ABD’nin anlaşmadan çekilmesi,  anlaşmadan çekilme sonrası İran’ın yapması gerekenler konuları ele alınacak.

Öte yandan, İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif,  ABD’nin anlaşmadan çekilmesi sonrası bir dizi temaslarda bulunmak için, Pekin, Moskova ve Brüksel’e gidecek.

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Behram Kasimi yaptığı açıklamasında dışişleri bakanı Zarif’in nükleer anlaşmaya taraf olan  ülkelerle görüş alış verişinde bulunacağını belirterek,  Pazar günü Pekin’le başlayacak ziyaretin, Moskova ve Belçika ile hızlı ve yoğun geçecek bir temaslarda bulunacağını  söyledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Coşkun Uzun Yazdı: Direnişe Bin Selâm...!
Coşkun Uzun Yazdı: Direnişe Bin Selâm...!
Nesrin Aksoy yazdı: Burada Güneş Var, Umut Yok!
Nesrin Aksoy yazdı: Burada Güneş Var, Umut Yok!