Ayetullah Hamaney'den Trump'a: Aşağılık adam, Irak ve Suriye'de başaramadın; şimdi cehenneme kadar yolun var!

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD Başkanı Trump'ın Arap ülkelerinin liderlerine yolladığı mektubu ele geçirdiklerini belirterek mektubun içeriğine ilişkin bilgi verdi.

Ayetullah Hamaney'den Trump'a: Aşağılık adam, Irak ve Suriye'de başaramadın; şimdi cehenneme kadar yolun var!
Ayetullah Hamaney'den Trump'a: Aşağılık adam, Irak ve Suriye'de başaramadın; şimdi cehenneme kadar yolun var! Zehra

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, çarpıcı bir açıklamada bulundu.

 

Hamaney, ABD Başkanı Donald Trump'ın Arap ülkelerinin liderlerine bir mektup yolladığını ve söz konusu mektubu ele geçirdiklerini ifade etti.

 

Hamaney konuya ilişkin olarak "Bir süre önce, Trump, Arap ülkelerinin liderlerine bir mektup gönderdi. Biz bu mektubu ele geçirdik. Bu mektupta onlara diyor ki hepiniz birlik olmalısınız, falan işi yapmalısınız filan işi yapmalısınız. Ben burada sizin için 7 Trilyon dolar harcadım" dedi.

 

Hamaney, Trump'a hitaben "Aşağılık adam, bunu Irak’a hakim olmak için, Suriye’ye hakim olmak için harcadın. Yapamadın cehenneme kadar yolun var!" ifadelerini de kullandı.

 

Hamaney'in konuşmasından öne çıkan diğer kısımlar şu şekilde: 

 

Onlar emir vermek istiyorlar. Şu işi yapmalısınız demeli o ülkenin yöneticileri de baş üstüne deyip kabul etmeli ve o işi yapmalı. Onlar işte bunu istiyor. Mesele duygusallık veya tepkisellik meselesi değil. Mesele, insanın bir anda tavır geliştirebileceği bir mesele değil. Mesele, köklü ve esaslı bir meseledir.

 

Onların uşağa ihtiyacı var. İran İslam Cumhuriyeti, izzetini onlara gösterdi; onlar ise buna tahammül edemiyor. Onlar paralarını yiyecekleri, emirlerine itaat edecek ve canları istediğinde de değiştirebilecekleri yöneticiler istiyorlar.

 

Füze meselesini söz konusu ediyorlar. Siz yarın ‘biz artık füze yapmayacağız, veya falan miktar menzilden fazla füze yapmayacağız’ deyin, bu mesele biter ama yeni bir mesele başlar.

 

Yeni bir mesele daha söz konusu ederler. Dava, temel bir davadır. Onlar İslam Cumhuriyeti’nin kendisine muhalifler.

 

Ben daha önce defalarca Amerika’ya güvenmeyin diye uyardım. İşte sonuç ortada. Üç Avrupa ülkesiyle müzakereler konusunda da söylüyorum: Onlara da güvenilmemesi gerekir. Yapılan her anlaşmada gerçek ve pratik garantiler alınmalıdır. Aksi halde bu şekilde hareket sürdürülemez.

 

İslamianaliz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
10 Maddede Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Nedir?
10 Maddede Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Nedir?