Es-Sinvar: 14 Mayıs Direnişi İçin Dönüm Noktası Olacak, ​ Beytlahim'den Kudüs'e Dönüş Yürüyüşü Yapıldı,

Batı Yaka'nın Beytlahim kentinden 10 Mayıs Perşembe öğle saatlerinde Kudüs'e doğru dönüş yürüyüşü yola çıktı.

Es-Sinvar: 14 Mayıs Direnişi İçin Dönüm Noktası Olacak, ​ Beytlahim'den Kudüs'e Dönüş Yürüyüşü Yapıldı,
Es-Sinvar: 14 Mayıs Direnişi İçin Dönüm Noktası Olacak, ​ Beytlahim'den Kudüs'e Dönüş Yürüyüşü Yapıldı, Zehra

İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ın Gazze'deki lideri Yahya Es-Sinvar, 30 Mart'ta başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü'nü durdurmak için bölge ülkelerinden ve uluslararası çevrelerden girişimde bulunanlar olduğunu açıkladı.


Es-Sinvar, 14 Mayıs gününün Filistin halkının ve direnişinin tarihinde dönüm noktası teşkil edecek bir gün olacağını ifade etti.


"Milyonluk Dönüş ve Ablukayı Kırma Yürüyüşü" sloganıyla dün (9 Mayıs Çarşamba) gençlerle yapılan buluşmada konuşan Es-Sinvar, Hamas'ın ve diğer grupların Büyük Dönüş Yürüyüşü'nün durdurulması için girişimde bulunan ülkelere bunu yapamayacaklarını söylediklerini bildirdi.


Büyük Dönüş Yürüyüşü'ne katılanların önünde olamasalar bile yanlarında yer alacaklarını kaydeden Es-Sinvar, dönüş hakkından vazgeçmeyeceklerini ve Kudüs'ten taviz vermeyeceklerini söyledi.


Gazze Şeridi'ne uygulanan ablukayı geri gelmeyecek şekilde kıracaklarını belirten Es-Sinvar, Büyük Dönüş Yürüyüşü'nün Filistin davasına yeniden itibar kazandırdığını ifade etti.


Hamas lideri, Büyük Dönüş Yürüyüşü'nü durdurmalarını isteyenlere "Bütün dünya bir araya gelse kaplan kafese geri sokulamaz" dediklerini bildirdi.

 

Batı Yaka'nın Beytlahim kentinden bugün (10 Mayıs Perşembe) öğle saatlerinde Kudüs'e doğru dönüş yürüyüşü yola çıktı.


Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri  yürüyüşe çok sayıda kişinin katıldığını ve Beytlahim caddelerinde dolaşan göstericilerin Kudüs'e bakan Ebu Ğuneym Dağı bölgesine kadar ulaştığını bildirdi.


Yürüyüşe katılanların Beytlahim ve Kudüs kentleri arasındaki araziler üzerinde kurulu Har Homa Yahudi Yerleşkesi önlerine kadar geldikleri ifade edildi.


Yürüyüşe katılanların Filistin bayraklarından başka bir şey taşımamasına rağmen işgal güçlerinin göz yaşartıcı bomba ve ses bombasıyla göstericilere müdahale ettiği ve yürüyüşün devam etmesini engellediği belirtildi.


Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, Beytlahim'den yola çıkan göstericilerin işgal güçlerinin engellemelerine rağmen dönüş yürüyüşünü tamamlamakta kararlı olduklarını ve gerekirse günlerce caddelerde kalabileceklerini söylediklerini aktardı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elif Çakır Yazdı: Mülakat sınavıyla liyakat tespit edilir mi
Elif Çakır Yazdı: Mülakat sınavıyla liyakat tespit edilir mi
Mustafa İslamoğlu: İslamcılık benim için ömrümün en büyük hayal kırıklığıdır ve kendimi de sorumlu hissediyorum.
Mustafa İslamoğlu: İslamcılık benim için ömrümün en büyük hayal kırıklığıdır ve kendimi de sorumlu hissediyorum.