MetroPOLL Araştırma'dan son anket: Hangi parti, yüzde kaç oy alıyor?

Nisan ayında yapılan anketin sonuçları açıklandı. AKP’nin önde gittiği ankette, CHP ve İYİ Parti seçim ittifakı olmaksızın barajı aşıyor. HDP ise çok küçük farkla baraj altında. Yüzde 1.5 gibi bir kesim ise seçimin boykotundan yana…

MetroPOLL Araştırma'dan son anket: Hangi parti, yüzde kaç oy alıyor?
MetroPOLL Araştırma'dan son anket: Hangi parti, yüzde kaç oy alıyor? Zehra

MetroPOLL Araştırma tarafından Nisan ayında yapılan son anketin sonuçları açıklandı. Anket sonuçlarına göre AKP açık ara önde giderken, sadece CHP ile İYİ Parti seçim ittifakı olmaksızın barajı aşabiliyor. HDP ise 0,6 puanla baraj altında kalıyor.

MetroPOLL Türkiye’nin Nabzı Nisan 2018 başlıklı araştırmasında, vatandaşlara dolarla ilgili beklentilerini de sordu. "Sizce önümüzdeki süreçte dolar hangi yönde değişir?" sorusuna ankete katılanların yüzde 57.5'i "artar" cevabı verdi. "Doların 4 TL'nin altına düşmesini bekliyor musunuz?" sorusuna ise katılımcıların yüzde 60'dan fazlası "hayır" karşılığı verdi. İşte o anketin sonuçları:

KARARSIZLAR DAĞITILMADAN ÖNCE

MetroPOLL Araştırma tarafından yapılan ankette katılımcılara "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz" diye soruldu. Kararsızlar dağıtılmadan önce AKP yüzde 43.3, CHP yüzde 18.9, İyi Parti yüzde 11.1, HDP yüzde 9.4, MHP yüzde 5.2, Saadet Partisi yüzde 1.3, diğer partiler 0.7, kararsızlar ve yüzde 1.5 da "seçimi protesto edeceğim" sonucu alındı.

KARARSIZLAR DAĞITILINCA…

MetroPOLL Araştırma'nın anketine göre, kararsızlar dağıtılınca AK Parti'nin oy oranı yüzde 48, CHP'nin oy oranı yüzde 21, MHP'nin yüzde 6, HDP'nin yüzde 10, İYİ Parti'nin oy oranı ise yüzde 12'ye çıktı. En dikkat çekici sonuç ise yüzde 1.5 gibi bir kesimin 'seçimi boykot etme' kararında olması oldu.

Yurtgazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Coşkun Uzun Yazdı: Direnişe Bin Selâm...!
Coşkun Uzun Yazdı: Direnişe Bin Selâm...!
Nesrin Aksoy yazdı: Burada Güneş Var, Umut Yok!
Nesrin Aksoy yazdı: Burada Güneş Var, Umut Yok!