Son Seçim anketine göre: Cumhur ittifakı: 44,2 Millet İttifakı: 43.4...

Remres Kamuoyu Araştırma Şirketi tarafından 2586 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen anket çalışması yayınlandı. Seçime 47 gün kala çarpıcı sonuçlara ulaşıldı.

Son Seçim anketine göre: Cumhur ittifakı: 44,2  Millet İttifakı: 43.4...
Son Seçim anketine göre: Cumhur ittifakı: 44,2  Millet İttifakı: 43.4... Zehra

Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili seçimlerinde son viraja girildi. Seçimlere 47 gün kala Remres tarafından yapılan anket çalışmasında çarpıcı sonuçlara ulaşıldı.

Demokrat Haber tarafından hazırlanan özel haberde ankete ilişkin detaylı veriler göze çarpıyor. Remres Kamuoyu Araştırma Şirketi tarafından "Seçime Doğru: Mayıs - Rapor 1” anketinde Cumhur ve Millet İttifakı, başa baş bir orana sahip.

Bugün seçim yapılsa Ankete göre oy dağılımı şöyle: Cumhur İttifakı:  44,2 Milllet İttifakı 43,4 HDP 12,1 Diğer: 0,3 

Millet İttifakı ilk olarak 1-2 Mayıs tarihinde kamuoyunda yer almış, yalnızca 3 gün önce imzalar atılmıştı. Bu gelişme üzerine bir anket çalışması başlatan Remres, muhalefet partilerince alınan ittifak kararının seçmen üzerindeki yansımalarına ilişkin önemli bir çalışmaya imza attı. Araştırma 0,97 güven sınırları içinde, 2,08 hata payıyla gerçekleştirildi.

NUTS2 sistemi baz alınarak hazırlanan anket çalışması, 2586 kişinin katılımıyla uygulandı. 28 farklı ilden oluşan katılımcılarla telefon görüşmesi sağlanırken, tabakalı örnekleme ve ağırlıklandırma yöntemi kullanıldı. 

Yayınlanan anket sonuçları katılımcıların cinsiyetleri, yaş aralıkları, ittifak olmaması durumunda partilerin aldıkları sonuçlar, ittifak durumunda ulaşılan oy oranları, kararsızları içeren anket sonucu ve kararsızlar dağıtıldıktan sonra ulaşılan verileri kapsıyor.

Milli Gazete

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Denge     2018-05-10 Bu ankete göre her şey hdp oylarına kalıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Coşkun Uzun Yazdı: Direnişe Bin Selâm...!
Coşkun Uzun Yazdı: Direnişe Bin Selâm...!
Nesrin Aksoy yazdı: Burada Güneş Var, Umut Yok!
Nesrin Aksoy yazdı: Burada Güneş Var, Umut Yok!