Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail yönetiminden iki cihanda da davacı olacağız...

Erdoğan, “İsrail'den iki dünyada da davacı olacağız. Biz bunları iyi tanıyoruz, iyi biliyoruz. Bunlarda ne insani ne vicdani bir cibilliyet var” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail yönetiminden iki cihanda da davacı olacağız...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail yönetiminden iki cihanda da davacı olacağız... Zehra

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uluslararası toplumun barış ve güvenliğin sağlanması konusundaki ikiyüzlülüğünü eleştirerek, Filistin davasının dünyadaki tüm mazlumların sembolü haline geldiğini söyledi.

İstanbul’da bugün (7 Mayıs Pazartesi) yapılan Zeytin Dağı Barış Ödülü Töreni ve “Kudüs’ün Son Yüzyılı” Belgeseli Galası’nda konuşan Erdoğan, “İsrail'den iki dünyada da davacı olacağız. Biz bunları iyi tanıyoruz, iyi biliyoruz. Bunlarda ne insani ne vicdani bir cibilliyet var” dedi.

Filistin davasının sadece bir şehrin davası olmadığını ve Filistinlilerin dünyadaki tüm mazlumların sembolü haline geldiğini belirten Erdoğan, Filistin davasının kadınların da omuz vermesiyle yükseleceğini ve zafere ulaşacağını bildirdi.

Erdoğan, “Kulaklarını Filistinli kadın ve çocukların çığlığına kapatmış olanlar kendilerini daha güvenli bir dünyada hissediyorsa ortada çok daha vahim bir durum var” dedi.

Yıllardır zulme uğrayan, evlerinden, yurtlarından zorla uzaklaştırılan, hak ve özgürlükleri ellerinden alınan, yaralanıp gazi olan, yakınları can verip şehitlikle şereflenen Filistinlilere selam ve sevgilerini gönderen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bir kez daha davalarını davamız, mücadelelerini mücadelemiz, direnişlerini direnişimiz bildiğimiz Filistinli kardeşlerimize sonuna kadar yanlarında olduğumuzun mesajını, müjdesini iletmek istiyorum.”

İnsanlığın geleceğini, Filistin ve Kudüs meselesinde verdiği imtihanda elde edeceği neticenin belirleyeceğini söyleyen Erdoğan, Filistinli çocukların önemli bir bölümünün vatanlarının dışında, mülteci kamplarında veya başka ülkelerde hayatlarını sürdürdüğüne dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatanlarında kalabilmeyi başarmış olan Filistinlilerin ise her gün evlerinden okullarına giderken, arama noktalarından bindiği toplu taşıma araçlarına, kapısından girdiği eğitim öğretim kurumuna kadar adımını attığı her yerde ayrımcılığa, psikolojik ve fiziki şekilde şiddete maruz kaldığını belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür