İstanbul'da ABD’nin Suriye saldırısı protesto edildi, Şeyh Zakzaki'ye özgürlük eylemi yapıldı.

Böyle bir şeytani saldırganlık karşısında sessiz ve tepkisiz kalmak, özgür ve onurlu hiçbir Müslümana yakışmayacağı gibi, bu haydutluğa destek vermek de tarifi mümkün olmayan bir zillet ve affedilemeyecek bir gaflettir.

İstanbul'da ABD’nin Suriye saldırısı protesto edildi, Şeyh Zakzaki'ye özgürlük eylemi yapıldı.
İstanbul'da ABD’nin Suriye saldırısı protesto edildi, Şeyh Zakzaki'ye özgürlük eylemi yapıldı. Zehra

İstanbul Eminönü meydanında Nijerya İslami Hareketi Lideri Şeyh İbrahim Zakzaki'nin özgürlüğü ve Amerika'nın emperyalist saldırganlığını protesto için eylem düzenlendi.

‘Nijerya İslami Hareketi ile dayanışma platformu’ nun düzenlediği eyleme yoğun bir katılım oldu. 15 Nisan Pazari günü İstanbul Eminönü meydanında Saat  15:00’da yapılan basın açıklamasına çok sayıda duyarlı Müslüman katıldı. 

Program Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı.  ABD Başkanı Donald Trump’un resmi katılımcılar tarafından yakıldı.

Basın açıklaması sırasında, ümmet kardeşliği vurgulu sloganlar atıldı, tekbirler getirildi, Büyük Amerika, İsrail ve zalim Nijerya devleti lanetlendi.

Basın açıklamasını 15 Temmuz Şehidi Kemal Ekşi'nin Babası Ekrem Ekşi okudu.

Değerli basın mensupları, değerli bacı ve kardeşlerimiz,

İslam’ın, ümmetimizin ve insanlığın en azılı düşmanı büyük şeytan Amerika, müttefiklerini de yanına alarak Suriye’ye yeni bir haçlı savaşı başlattı.

2013 yılında yine aynı müttefikleriyle ve yine aynı gerekçeleri ileri sürüp Irak’a yönelik haçlı savaşını başlatan Amerika, bu kez, şeytanca bir kimyasal saldırı tezgahı kurarak, Suriye’ye yönelik haydutça bir saldırı düzenledi.

Amerika, Fransa ve İngiltere’nin ortaklaşa düzenlediği bu emperyalist saldırıya, daha saldırının dumanları eksilmeden Siyonistlerden tebrik gelmesi ve hemen ardından da NATO’nun bu saldırıyı desteklediğini açıklaması bu saldırının gerçekte hangi amaçla yapıldığını açıkça ortaya koydu.

Bundan dolayıdır ki, haçlı Amerikan emperyalizmi bir taraftan kendi bölgesel sultalarını sürdürmek, diğer taraftan bölgemizde emperyalist ve siyonist planları bozguna uğratan direniş cephesinden intikam ayıp direnişi zayıflatmak istemiştir.

İhanetin ve alçaklığın diğer bir yüzü de, üç yılı aşkın bir zamandır mazlum Yemen’e kesintisiz saldırılar düzenleyip tarihin en barbar katliamlarını gerçekleştiren Suud rejiminin Amerika’nın bölgemizdeki işgal ve saldırılarının tüm masraflarını finanse etmesidir. Filistin davasının ortadan kalkması için elinden gelen her çabayı gösteren ve hava sahasını siyonist rejim savaş uçaklarına açan bu kanlı Suud rejimi elbet yaptığı bu ihanet ve alçaklarının bedelini ödeyecektir.

Değerli bacı ve kardeşlerimiz,

Böyle bir şeytani saldırganlık karşısında sessiz ve tepkisiz kalmak, özgür ve onurlu hiçbir Müslümana yakışmayacağı gibi, bu haydutluğa destek vermek de tarifi mümkün olmayan bir zillet ve affedilemeyecek bir gaflettir.

Amerika’nın ne büyük bir şeytan, ne azgın bir haydut, ne barbar bir katil olduğunu görmedik mi? Yıllar boyu, nasıl saldırılar gerçekleştirdiğini, masum ve savunmasız Müslümanların kanlarını nasıl da oluk oluk akıttığını, namusumuzu ve haysiyetimizi nasıl da alçakça çiğnediğini, ırzlarımıza nasıl da kahpece tecavüz ettiğini yaşamadık mı?

Yine bu emperyalist Amerika’nın ülkemizdeki 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz darbelerini nasıl planladığını, nasıl uyguladığını, nasıl da büyük bir yıkım ve musibetlere yol açtığını bütün benliklerimize kadar tecrübe etmedik mi?

Şimdi ne oluyor da İslam dünyasında ve ülkemizde birileri çıkıp bu şeytanca saldırıyı takdir ve tebrik edebiliyor? Nasıl oluyor da, Amerika’dan daha fazla ve daha yıkıcı saldırılar gerçekleştirmesini, daha çok füze atmasını, daha çok ölüm, yıkım ve kanlara sebep olmasını isteyebiliyor?

Bizim insanlığımız, bizim vicdanımız, bizim Müslümanlığımız bunu nasıl kaldırabiliyor? Bizim emperyalizm ve Siyonizm karşısındaki tavrımız ve duruşumuz bunu nasıl içine sindirebiliyor? Bunun insanlık vicdanında, Allah katında bir bedeli, bir vebali olmayacak mı?

Bugüne kadar Amerika’yı İslam’ın ve ümmetin düşmanı olarak görmemiz, onu emperyalist olarak suçlamamız, onu sürekli “kahrolsun” diye lanetlememiz hep yalan mıydı? Hep kendimizi mi kandırdık? Yoksa Müslümanları “sahte Amerikan düşmanlığı” ile mi aldattık?

Amerikan firavunluğunun bu son haçlı saldırıları tarihin kayıtlarına geçtiği gibi, Müslümanlar arasındaki bu utanç dolu tablolar ve zillete bürünmüş açıklamalar da tarihin sayfalarında yerini alacaktır.

Kardeşler!

Amerika Kudüs’ümüzü siyonist rejimin ebedi başkenti ilan ettiğinde İslam dünyasıyla birlikte burada hepimiz en güçlü tepkiyi vermiştik; işte bu Amerika siyonist rejimin kuruluş yıldönümü olan 15 Mayıs tarihinde elçiliğini Kudüs’e taşıyacağını duyurdu. Diğer yandan Gazze’deki Filistinli kardeşlerimiz işgal altındaki Filistin topraklarına dönüş adı altında sınır boyunca üç haftadır on binlerin katılımıyla destansı gösteriler düzenliyor. Bu zaman zarfında 50’e yakın Filistinli kardeşimiz şehit oldu, binin üzerinde kardeşimiz de yaralandı.

Ama oynanan şu oyuna bakın ki, bizler bugün işgal altındaki Filistin’i, elimizden alınan Kudüs’ü, Gazze’de al kanlara boyanan şehitlerimizi konuşmuyoruz. Oynanan kirli ve karanlık oyunlarla Müslümanları öyle bir hale getirdiler ki, bizler düşmanlarımızın karşısında değil, yanında durabiliyor, onları telin edeceğimize onların diliyle konuşabiliyor, onları mahkum edeceğimize onlara şakşakçılık yapabiliyoruz.

Bugün, bütün bunların muhasebesini yapma, özgür, onurlu ve bağımsız bir duruşla, ümmetimize, direnişimize, mukaddesatımıza cesur ve kararlı bir şekilde sahip çıkma günüdür. Bugün emperyalist ve siyonist tüm saldırganlıklara karşı el ele verme, seslerimizi en gür bir şekilde yükseltme günüdür. Bugün, dürüstlük, mertlik ve hakkaniyet noktasında Furkan günüdür…

Kardeşler,

Bugün yine, kara Afrika’nın parıldayan yıldızı, İslam Ümmetinin ve direniş cephesinin kahraman evladı mazlum Şeyh İbrahim Zekzeki’ye özgürlük için buradayız.

Uluslararası Zekzeki’ye Özgürlük Komitesi tarafından yapılan açıklamada, Şeyh Zekzeki’nin sağlık durumunun gittikçe ağırlaştığı, gelinen son noktada rejimin Şeyh Zekzeki’yi zindanda şehit etmek istediği belirterek, 15 Nisan itibarıyla bütün dünyada Şeyh Zekzeki ile dayanışma gösterilerinin düzenleneceğini duyurmuştu.

Bizler Türkiyeli Müslümanlar ve direnişin dostları olarak, Şeyh İbrahim Zekzeki ve Nijerya İslami Hareketi ile sonuna kadar dayanışma içinde olacağımızı, bu yiğit ve şerefli kardeşlerimizi hiç bir zaman yalnız bırakmayacağımızı göstermek için buradayız.

Karşılaştığı tüm saldırı ve katliamlara, tüm zulüm ve işkencelere rağmen üst üste verdikleri şehitlerle yolunda azimle yürüyen Nijerya İslami Hareketi ve kahraman lideri Şeyh İbrahim Zekzeki’yi buradan selamlıyor ve Şeyh Zekzeki özgürlüğüne kavuşuncaya ve zulümler son buluncaya kadar Nijerya İslami Hareketi’yle dayanışma eylemlerimize devam edeceğimizi ilan ediyoruz.

İslam’ın, ümmetin ve insanlığın en azılı düşmanı emperyalist Amerika’ya onun müttefiklerine ve alçak işbirlikçilerine lanet olsun. Filistin işgalcisi, kanser uru, terör rejimi siyonist İsrail’e ve onun destekçilerine lanet olsun.

Filistin’den Yemen’e, Yemen’den Nijerya’ya, şehitlerle dalgalanan ve zaferlere koşan yeryüzünün tüm yiğitlerine selam olsun.

NİJERYA İSLAMİ HAREKETİ İLE DAYANIŞMA PLATFORMU

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür