AB Türkiye raporunda FETÖ için ilk kez terör örgütü dedi

Avrupa Komisyonu'nun 17 nisan tarihinde yayımlayacağı aday ülkelerle ilgili rapor açıklık kazandı.

AB  Türkiye raporunda FETÖ için ilk kez terör örgütü dedi
AB  Türkiye raporunda FETÖ için ilk kez terör örgütü dedi Zehra

Avrupa Komisyonu'nun 17 nisan tarihinde yayımlayacağı aday ülkelerle ilgili rapor açıklık kazandı. İlerme raporu ile stratejik belgede Avrupa Komisyonu, Türkiye'nin AB'ye aday bir ülke olduğunu teyid ederek müzakerelerin tam üyeliği hedeflediğine vurgu yapıyor. Raporda, ilk kez FETÖ bir terör örgütü olarak tanımlandı.

NTV'nin haberine göre, raporda, 2017 yılında Türk ekonomisinin ciddi bir büyüme yakaladığı, büyümenin de işsizlik oranı üzerinde olumlu etkisi olduğu belirtildi.

Türkiye'nin 3 buçuk milyon Suriyeli mülteciye ev sahipliği yaptığına vurgu yapılarak bu konuda AB için stratejik önemde bir görev üstlendiği yazdı.

İLK DEFA FETÖ İÇİN TERÖR ÖRGÜTÜ İFADESİ KULLANILDI

İlk defa FETÖ bir terör örgütü olarak tanımlandı. Ayrıca Ankara'nın demokratik kurumlarini korumak amacıyla almış olduğu önlemlerin de meşru olduğu ifade edildi.

Temel hak ve özgürlükler alanındaki eksikliklere de dikkat çeken Avrupa komisyonu raporunda, olaganüstü hale son vermenin önemine de vurgu yapıldı.

Rapor, Türkiye ile karşıtlığı ile tanınan Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Johannes Hahn tarafından değil, Komisyonun birinci başkan yardımcısı olan Frans Timmerman tarafından sunulacak.

Karar

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başörtüsü ile ilgili 'bilinçli' kampanya: Bu rezilliğin arkasında kimler var?
Başörtüsü ile ilgili 'bilinçli' kampanya: Bu rezilliğin arkasında kimler var?
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır