Şam'da hayat normal; Şam halkından Amerika Müdahalesine Tepki...

ABD,Fransa ve İngiltere'nin Suriye'ye yönelik saldırısı sonrası Şam'da hayat normal seyrinde sürüyor.

Şam'da hayat normal; Şam halkından Amerika Müdahalesine Tepki...
Şam'da hayat normal; Şam halkından Amerika Müdahalesine Tepki... Zehra

ABD,Fransa ve İngiltere'nin Suriye'ye yönelik saldırısı sonrası Şam'da hayat normal seyrinde sürüyor. Saldırı sonrası yüzlerce Suriyeli saldırıyı protesto ederken, Şam sakinleri Sputnik için çalışan serbest gazeteci Sarkis Kassaragian'a açıklamalarda bulundu.

Sputnik'te yer alan habere göre: Suriye'nin başkenti Şam sakinleri, güne ABD, İngiltere ve Fransa'nın saldırısı sebebiyle patlama sesleriyle başladı.

Sabah 03:55'de başlayan ve yaklaşık bir saat süren ABD saldırısının sona ermesinden hemen sonra Suriye vatandaşları, başkent Şam'ın kalbinde bulunan Emevi Camii önünde toplanarak, ABD saldırısını protesto etti.

ABD saldırısında 100'den fazla füze kullanırken, Suriye askeri kaynakları bu füzelerin 70'inden fazlasının Suriye hava sistemleri tarafından etkisiz hale getirildiğini belirtti. ABD füzelerinin, Şam'da bulunan bir bilimsel araştırma tesisi ve Humus kırsalındaki tesisleri vurduğu bildirilirken, kayıplara ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı.

Bir askeri kaynak, "Hava savunmamız Amerikan füzelerine karşı çok etkili oldu, saldırının etkili olmadığını ve kaybımızın az olduğunu söyleyebilirim" dedi. Kaynak, Barzeh'de bilimsel araştırma merkezinin yıkıldığını doğrularken, Şam kırsalında Jamraya'yı ve Kiswe'yi hedefleyen diğer füzelerin gökyüzünde imha edildiğini belirtti.

ÇOK FARKLI BİR GÜN DEĞİLDİ'

Sputnik için çalışan serbest gazeteci Sarkis Kassaragian, hayatın normal akışının devam ettiği Şam'da halkla görüştü. Şam'da bir market işleten Suriyeli Ahmed, saldırıyla ilgili şunları anlattı:

"Ailem ve ben patlama sesleriyle uyandık, haberleri ulusal medyada izledik. Saldırı sona erdikten sonra uyumak istemedim. Benim için çok farklı bir gün değildi, erken kalkıp dükkanımı açtım."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başörtüsü ile ilgili 'bilinçli' kampanya: Bu rezilliğin arkasında kimler var?
Başörtüsü ile ilgili 'bilinçli' kampanya: Bu rezilliğin arkasında kimler var?
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır