İran'dan ABD'ye üst düzey tepki Ayetullah Hameney: ABD ve müttefikleri Suriye'de bir şey kazanamayacak..

Ayetullah Hamaney bu gün İslam peygamberinin peygamberlikle görevlendirilmesi olan Biseti münasebetiyle ülke yetkilileri ve İslam ülkeleri misyon şeflerini kabulü ve onlara hitabında ABD ve müttefiklerinin Suriye’ye saldırısını değerlendirdi.

İran'dan ABD'ye üst düzey tepki Ayetullah Hameney: ABD ve müttefikleri Suriye'de bir şey kazanamayacak..
İran'dan ABD'ye üst düzey tepki Ayetullah Hameney: ABD ve müttefikleri Suriye'de bir şey kazanamayacak.. Zehra

ABD ve müttefiklerinin bu gün sabah suriye'ye yönelik hava saldırısı en üst düzeyde şiddetle telin edildi. İslam inkilabı rehberi Ayetullah Hamaney bu gün İslam peygamberinin peygamberlikle görevlendirilmesi olan Biseti münasebetiyle ülke yetkilileri ve İslam ülkeleri misyon şeflerini kabulü ve onlara hitabında ABD ve müttefiklerinin Suriye’ye saldırısını değerlendirdi.

Ayetullah Hamaney bu sabah İslam ülkelerinden büyükelçiler ve hükümet liderleri ile gerçekleştirdiği görüşmede bu saldırının vahşi bir cinayet olduğunu söyledi. Ayetullah Hamaney  saldırıyı düzenleyen ABD İngiltere ve Fransa cumhurbaşkanlarının birer katil olduklarını belirterek bu katillerin geçmiş dönemde de Afganistan ve Irak’ta benzer cinayetleri işlediklerini söyledi

Ayetullah Hamaney  geçmişte Irak, Suriye ve Afganistan’da işledikleri cinayetlerle istedikleri hedeflere ulaşamadıkları gibi bu saldırılarda da hiç bir hedefe ulaşamayacaklarını söyledi.

DAİŞ' i dün açıktan ve dolaylı destekleyenler bu gün DAİŞ e karşı mücadele ettiklerini iddia ediyorlar, DAİŞ le mücadele ettiklerini ve bu mücadelede başarılı olduklarını ileri sürenler tamamen yalan söylüyorlar. DAİŞ’le bunların mücadelesi olmadığı gibi  DAİŞ in yenilgisinde de hiç payları yoktur diye konuştu

Ayetullah Hamaney  açıklamasında ayrıca

Amerika Başkanının birkaç saat önce biz Suriye’de IŞİD’i yenebildik şeklindeki söylemleri açık bir şekilde yalandır!

Onlar gerekli gördükleri yerde müdahale ettiler ve yardım ettiler. IŞİD’in temel unsurları kuşatmadayken müdahalede bulundular ve onları kurtardılar. Daha önce de IŞİD’in oluşumunda etkililerdi.

 

Onlar Suudi ve Suudiler gibilerin paralarıyla bu kirli varlıkları meydana getirip, Irak ve Suriye halkının başına bela ettiler. Ancak direniş, Amerika ve Amerika’nın uşakları karşısında bu iki ülkeyi kurtardı ve bundan sonra da durum böyledir.

Bu olaydan birkaç gün önce Amerika Başkanı Batı Asya’da, onun tabiriyle Ortadoğu’da 7 trilyon harcadıklarını ama hiçbir şey elde edemedikleri söyledi. Doğru söylüyor. Bir şey elde edemediler ve bundan sonra da Amerika her ne kadar harcamada bulunursa bulunsun, bu bölgeden bir şey elde edemeyecek.

Ayetullah Hamanei, Amerika’nın kimyasal silaha karşı olduğu yönündeki iddialarının yalan olduğunu vurgulayarak, İran İslam Cumhuriyeti’nin eskiden de olduğu gibi aynı şekilde direniş gruplarının yanında olduğunu ve Amerika’nın da kesinlikle bölgedeki hedeflerinde yenilgiye uğrayacağını belirtti.

Peygamber’in (s.a.v) bi’seti münasebetiyle gerçekleşen görüşmede konuşan Ayetullah Hamanei, tevhidin, zulüm, baskı ve zorbalıkla  mücadelenin genel ilkelerini kapsadığını, bu nedenle hak cephenin her zaman batıl ile mücadele etmesi gerektiğini ve bu mücadelede batılın kaçınılmaz sonunun geri çekilmek olduğunu ifade etti.

Ayetullah Hamaney, İslam Ümmetinin en önemli vazifesinin bi’setin mesajına yani tevhide dönmek olduğunu vurgulayarak şu hatırlatmalarda bulundu: ‘Eğer tevhide inanıyorsak zulme boyun eğmez ve mazlumu destekleriz. Bu nedenle, nerede bir mazlumun yardıma ihtiyacı olsa, İran İslam Cumhuriyeti orada bulunacaktır.’

İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin konusunda ısrarcı olmasının felsefesinin de bu çerçevede olduğunu belirten Ayetullah Hamanei şunları söyledi: ‘Zulüm karşısında durmak kesinlikle ilerlemeye neden olacaktır ve bunun en açık örneği de başta zayıf bir millet olan ama direniş sayesinde güçlü bir Filistin’e dönüşen ve Siyonist rejimi tehdit eden Filistin halkıdır ve işgalci rejim Filistin halkı karşısında zayıflık ve acizlik hissetmektedir.

Bu mücadelede hiç şüphesiz Filistinliler Siyonistlere galip olacak ve Filistin toprakları halkına dönecektir.’

İslam İnkılabı Rehberi, İran İslam Cumhuriyeti’nin Batı Asya’daki varlığının, direniş gruplarının yanında yer almasının ve Suriye’de bulunmasının da mazlumu destekleme çerçevesinde olduğunu belirterek şu ifadelerde bulundu: ‘İran İslam Cumhuriyeti’nin yayılımcı politikası olduğunu söyleyenler yalan söylüyorlar ve bu gerçeğin tam aksidir ve İran ne bölgede ne de dünyanın hiçbir noktasında yayılımcı bir politikanın peşinde değildir.’

Ayetullah Hamanei, halkların, ülkelerin ve İslam hükümetlerinin akıllı ve uyanık olması gerektiğini hatırlatarak şunları söyledi: ‘Amerikalıların amacı sadece Suriye, Irak ve Afganistan değildir, onların amacı, İslam ümmetine ve İslam’a zarar vermektir. Bu nedenle İslam hükümetleri kendilerini Amerika’nın ve bazı batılı işgalci ülkelerin hedeflerinin hizmetine sunmamalıdır.

Suudiler gibi bir İslam ülkesi için Amerika’nın mevcut başkanının seçim kampanyasında onlar hakkında açık bir şekilde “süt veren inek” tabirini kullanması iftihar değildir. Bir ülkenin parasını alıp ta sonrasında da böyle bir tabirle hitap etmekten daha büyük bir aşağılanma olamaz.

Ayetullah Hamanei Amerika Başkanı’nın kimyasal silah kullanılmasıyla mücadele için Suriye’ye saldırıldığına yönelik iddialarının yalan olduğuna değinerek şunları söyledi: ‘Onlar, İslam ümmetine ve mazlum halklara karşı kimyasal silah ya da diğer silahların kullanılmasına karşı değiller, Yemen halkının günlük olarak bombalanmasını destekliyorlar ve İran-Irak savaşında da kimyasal silah kullanıp, İran ve Irak halkından binlerce kişiyi şehit eden ve idam eden katil Saddam’ı desteklemişlerdi.’

Ayetullah Hamanei konuşmasının sonunda, dünya müstekbirlerinin ve zalimlerin, onlar karşısındaki direniş nedeniyle geri çekileceğinin ilahi bir sünnet olduğunu ve mazlum Irak, Afganistan, Suriye, Filistin, Myanmar ve Keşmir halkının çok yakın bir gelecekte direnişleriyle düşmanı geri çekilmek zorunda bırakacaklarına dair umutlu olduğunu belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başörtüsü ile ilgili 'bilinçli' kampanya: Bu rezilliğin arkasında kimler var?
Başörtüsü ile ilgili 'bilinçli' kampanya: Bu rezilliğin arkasında kimler var?
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır