Karamollaoğlu: ByLock mağdurlarıyla, asgari ücretli ile ittifak yapacağız, Furkan Vakfı AKP'yi eleştirmese bunlar başına gelir miydi?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin haftalık basın toplantısında Türkiye ve dünya gündemini değerlendirdi.

Karamollaoğlu: ByLock mağdurlarıyla, asgari ücretli ile ittifak yapacağız, Furkan Vakfı AKP'yi eleştirmese bunlar başına gelir miydi?
Karamollaoğlu: ByLock mağdurlarıyla, asgari ücretli ile ittifak yapacağız, Furkan Vakfı AKP'yi eleştirmese bunlar başına gelir miydi? Zehra

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin haftalık basın toplantısında Türkiye ve dünya gündemini değerlendirdi. Karamolloğlu, "Fitreye muhtaç hale gelen en az 6 milyon asgari ücretli ile ittifak yapacağız. Geçimini sağlayamayan memur ve emekliyle, borcunu ödeyemediği için tarlasını ekemeyen çiftçiyle, devletle rekabet içinde giren besiciyle ittifak yapacağız" dedi.

Milli gazete'de yer alan habere göre: Saadet Lideri Karamollaoğlu, Saadet Partisi genel merkezinde haftalık değerlendirmelerde bulunduğu basın toplantısında, Türkiye ve dünya gündemine ilişkin açıklamalar yaptı. Karamollaoğlu, İslam dünyasının son günlerde yine elim trajedilerle karşı karşıya kaldığını anlattı.

'İTTİFAKIN SOMUTLAŞMASI SEÇİM SATHI MAİLİNE GİRİLDİ ZAMAN BELLİ OLUR'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, milletin bir umut ışığı aradığını, kendilerine sürekli "İttifak yapacak mısınız?" sorusunun yöneltildiğini ifade etti. Karamollaoğlu, "Milletimizle ittifak yapacağız. Bu ittifakın somutlaşma noktası ancak seçim sathı mailine girildiği zaman meydana gelir" dedi. 

Karamollaoğlu, konuşmasının ilgisi kısmında şunları kaydetti:

"Biz şu anda fitreye muhtaç hale gelen en az 6 milyon asgari ücretli ile ittifak yapacağız. Geçimini sağlayamayan memur ve emekli ile ittifak yağacağız. Tarlasını ektiği zaman aldığı ürünle borcunu ödeyemediği için tarlasını ekemeyen çiftçiyle, devletle rekabet içinde giren besiciyle, borcunu ödeyemeyen esnaf ile yapacağız. Biz bu millet ile ittifak yapacağız. Devlet kapısında iş bulurum diyen bekleyen yüzbinler değil milyonlarca genç ile ittifak yapacağız. Suçsuz olduğu halde aylarca hapishanelerde tutulan ByLock mağdurlarıyla, taşeron işçilerle ittifak yapacağız. Milletimizle ittifak yapacağız. Bu ittifakın somutlaşma noktası ancak seçim sathı mailine girildiği zaman meydana gelir."
 

GELEN ANKET SONUÇLARI BİZLERİ ÜMİTLENDİRİYOR

Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisinin anket yaptırıp yaptırmadığına ilişkin soruya ise "Anketler yapmaya yeni başlıyoruz. Anket firmaları ile irtibatımız var. Bize raporlar geliyor, gelişmeleri görüyoruz. Bu bizi ümitlendiriyor." cevabını verdi. 

Adana’da Furkan Vakfı’na mensup öğrenci evlerinin mühürlendiğini, kız öğrencilerin eşyalarıyla birlikte sokağa bırakıldığını hatırlatan Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, “Bu FETÖ ile mücadelenin geldiği bir sonuç olarak gözüküyor. Bazıları bunu anlamıyor ama ben yine söyleyeceğim. Biz 28 Şubat’ta yaşadıklarımızı bugün başka bir yönden yeniden yaşıyoruz. 28 Şubat’ta bir takım hadiseler meydana geldi. Medya, patronlar, askerin bir kısmı bu işin içinde bulundular. Ancak o dönemde mahkemelerde bazen doğru kararlar çıkıyordu, yanlış karar veren vardı, baskı altında olan vardı ama hiç bu kadar savunma hakkı verilmeme durumu olmadı.” diye konuştu.

FURKAN VAKFI İLE HİÇ İRTİBATIMIZ OLMADI

“Furkan Vakfı ile irtibatımız olmadı” diye konuşan Karamollaoğlu, “Milli Görüş prensiplerini benimsediklerini de söyleyemeyiz. Yeri gelmiş bizim düşüncelerimize eleştiri getirmiş insanlar… İftira etmedikleri müddetçe, kimseye fikirleri nedeniyle baskı kurulamaz. Bu evler hangi gerekçeyle kapatıldı? Bunun cevabının verilmesi lazım. Furkan Vakfı eğer AK Parti’ye karşı bir tavır sergilemeseydi, acaba böyle bir muameleye maruz kalır mıydı? Davranışları tasvip edilmeyen ama hükümete yakın kuruluşlar var ve kimse onlara dokunamıyor” dedi.

HACCAC-I ZALİM ÖRNEĞİ

Hakimlerin etki altında kalarak karar vermelerini eleştiren Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

“Yarın kimsenin yüzüne bakamayacaklar. İnsanlar bir gün yaşadıklarını konuşacak. Zulmün hangi mertebeye ulaştığını konuşacak belki biz hayatta olmayız ama bunları ilerde yaşayacağız. ‘Benden olan "Haccac-ı Zalim" olsa doğrudur, benden değilse Hz. Hüseyin de olsa düşmanındır’ anlayışı yanlış bir anlayıştır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KONDA raporu: Son 10 yılda kendini ‘dindar muhafazakar’ olarak nitelendiren gençlerin oranı yarıya düştü..
KONDA raporu: Son 10 yılda kendini ‘dindar muhafazakar’ olarak nitelendiren gençlerin oranı yarıya düştü..
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Entelektüel Bir Direniş Gerçekleştirmek Zorundayız...
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Entelektüel Bir Direniş Gerçekleştirmek Zorundayız...