Kaya Çilingiroğlu: Erdoğan'ı çok seviyorum; ülkede baskı yok, o baskı nerede hissediliyor anlamıyorum..

Asgari ücretin 1.600 lira olduğu bir ülkede aldığımız paralara kötü diyemeyiz. Türkiye şartlarına göre ciddi rakamlar ama telaffuz edildiği kadar da değil. TRT öyle büyük paralar ödeyen bir kurum değil. Sosyal medya abartıyor."

Kaya Çilingiroğlu: Erdoğan'ı çok seviyorum; ülkede baskı yok, o baskı nerede hissediliyor anlamıyorum..
Kaya Çilingiroğlu: Erdoğan'ı çok seviyorum; ülkede baskı yok, o baskı nerede hissediliyor anlamıyorum.. Zehra

Spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu, Türkiye'de hiç kimsenin baskı altında olmadığını söyledi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı çok sevdiğini belirten Çilingiroğlu, "Güney’de isteyen rahat rahat bikinisini de giyiyor, içkisini de içiyor. O baskı nerede hissediliyor anlamıyorum" ifadesini kullandı. 

Posta'da Alev Gürsoy Cimin'in sorularını yanıtlayan Çilinoğlu'nun, TRT yorumculuğu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili sorulan sorulara verdiği cevaplar şöyle: 

Kaya Çilingiroğlu ne iş yapar sorusu sanırım her daim sorulacak. Ben de sorayım... 

Gerçekten sıkıldım bu sorudan. Yeter artık! Gayrimenkul ve şirket evlilikleriyle uğraşıyorum. Bir de TRT’de yorumculuk yapıyorum. O da tartışıldı.

TRT’de program yapanlar hep tartışılır. TRT’de ciddi paralar kazanılıyor mu gerçekten? 

Asgari ücretin 1.600 lira olduğu bir ülkede aldığımız paralara kötü diyemeyiz. Türkiye şartlarına göre ciddi rakamlar ama telaffuz edildiği kadar da değil. TRT öyle büyük paralar ödeyen bir kurum değil. Sosyal medya abartıyor.

AK Parti’yi beğeniyor musunuz?
Doğruları daha fazla diye düşünüyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seviyorum. Eski dostum. 1970’lerin sonundan beri tanıyorum. Öğrenciydim o zaman. 16 yaşındaydım. Seversiniz veya sevmezsiniz ama çıkan neticeye saygı duyacaksınız. Sporcu olduğum için yenilsem de el sıkmayı bilirim. Madem özgürlükçüyüz, türbana da saygı duyacaksınız, bikiniye de. Bu kadar basit.

Nasıl bir Türkiye görüyorsunuz? 

Türkiye Etiler’den ibaret değil. Türkiye dediğimiz bizim yaşadığımız Türkiye değil ki. 15 Temmuz’da Bodrum’daydım. O gün Cumhurbaşkanı’na bir şey olsaydı, belki insanlar sokağa dökülüp birbirini doğrayacaktı palayla. Akşamına bakıyorsun herkes rakı içiyor. Değişen bir şey yok. İnsanlar şunu algılayamadı. Orada bir hadise olsaydı Türkiye başka yerlere gidebilirdi.

Geleceğinizi bu ülkede nasıl görüyorsunuz? 

Bana göre başarı mutluluktur. Çocuğum üniversiteyi bitirmesin ama yeter ki mutlu olsun. Akademisyen bir ailenin çocuğu olarak bunu söylüyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür