Büyük Dönüş Yürüyüşü devam ederken Lastik Yakma Cumasında 10 Kişi Şehit Oldu.

Filistin Toprak Günü’nün yıldönümü olan 30 Mart tarihinde zorla çıkarıldıkları topraklarına dönüş hakkını ve bundan vazgeçmeyeceklerini ifade etmek için Gazze’de başlatılan Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri dün Gazze’de Lastik Yakma Cuması sloganıyla devam etti.

Büyük Dönüş Yürüyüşü devam ederken Lastik Yakma Cumasında 10 Kişi Şehit Oldu.
Büyük Dönüş Yürüyüşü devam ederken Lastik Yakma Cumasında 10 Kişi Şehit Oldu. Zehra

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre: Filistin Toprak Günü’nün yıldönümü olan 30 Mart tarihinde zorla çıkarıldıkları topraklarına dönüş hakkını ve bundan vazgeçmeyeceklerini ifade etmek için Gazze’de başlatılan Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri dün Gazze’de Lastik Yakma Cuması sloganıyla devam etti.

Siyonist işgal güçlerinin tehditlerine ve tehditler çerçevesinde Gazze’yi 1948 topraklarından ayıran dikenli tellerin arkasında kazdığı mevzilere keskin nişancılarla onlarca askeri yerleştirmesine rağmen Gazze halkı sınır bölgelerinde kurulan Dönüş Çadırlarına akın edip Cuma namazı kıldı. Cuma namazından sonra gençler, işgalci askerlerin görüş mesafelerini engellemek için lastik yaktı.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığının yayınladığı rakamlara ulaşan Filistin Enformasyon Merkezi muhabirlerinin verdiği bilgiye göre dünkü faaliyetlere yine ateşli silahlarla saldıran işgal güçleri 9 kişiyi şehit etti, 1354 kişiyi de yaraladı.

Dünkü saldırılarda olayları görüntülemeye çalışan 1 gazeteci şehit olurken 10 gazeteci de yaralandı.

Diğer taraftan geçen hafta ağır yaralan Filistinli genç de dün şehit oldu.

Geçen Cuma başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşünde şimdiye kadar 22 kişinin şehit olduğu ve 46’sı ağır olmak üzere yüzlerce kişinin de yaralandığı belirtildi. Yaralılardan 202’sinin çocuk, 40’ının kadın olduğu haber verildi.

  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür