Öğrenci evleri mühürlenen Alparslan Kuytul'un eşi: Şimdi iktidarda Müslümanlar mı var?

Furkan Vakfı’na yakınlığıyla bilinen öğrenci evleri zabıta ekiplerince mühürlendi ve evlerdeki eşyalar dışarı çıkarıldı.

Öğrenci evleri mühürlenen Alparslan Kuytul'un eşi: Şimdi iktidarda Müslümanlar mı var?
Öğrenci evleri mühürlenen Alparslan Kuytul'un eşi: Şimdi iktidarda Müslümanlar mı var? Zehra

Furkan Vakfı’na yakınlığıyla bilinen öğrenci evleri zabıta ekiplerince mühürlendi ve evlerdeki eşyalar dışarı çıkarıldı.

Adana’da mesken olarak kullanılan Furkan Vakfı’na yakınlığıyla bilinen öğrenci evlerinin mühürlendiği, eşyaların dışarı çıkarıldığı belirtildi.

Seyhan ilçesinin Karasoku, Ulucami, Yeşilevler mahalleleri ve Abidin Paşa Caddesi'nde mesken olarak kullanılan öğrenci evlerinin, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yazısı ve Valilik makamının onayıyla "izinsiz ve kaçak oldukları" gerekçesiyle Şubat ayında kapatmaya hazır hale getirilmesi tebliğ edilmişti. Tebliğin ardından polis ve zabıta ekipleri söz konusu evleri mühürlemeye başladı.

Olaya ilişkin sosyal medya hesabından açıklmalarda bulunan Alparslan Kuytul'un eşi Semra Kuytul, "Öğrenci evlerinin kapatılma kararının tarihi 28 ŞUBAT 2018!! 28 Şubatçılar, ikinci 28 Şubat'ı da AKP'ye yaptırdılar... Yeni 28 Şubatçılar sahnede tam olarak görünüyor artık!" ifadeleriyle tepki gösterdi.

Ellerine ulaşan tebliğde karar tarihi 28 Şubat olarak gözüküyor.

 

Semre Kuytul'un tweetlerinin bir kısmı şu şekilde:

"Memleketin geldiği hale bakınız ki; mühürlenen evler Müslüman öğrenci evleri. Günah evleri açık, içki, kumar evleri sonuna kadar açık! Müslüman Öğrenci evlerine mühür! Şimdi Müslümanlar mı iş başında yani! İktidarda Müslüman mı var?

Bu öğrencilere evlerimiz açık, buyursunlar gelsinler. Hükümetimiz onları evsiz bırakır ama biz bırakmayız Allah'ın izniyle.

Bu çocuklar terörist değil, bu çocuklar namazında, okulunda, temiz ahlaklı gençler! Sahip çıkacağına evlerinden atıyorsun! Sen Allah'ın gördüğünü bilmiyor musun!

Müslüman öğrenciler ders çalıştığı, kitap okuduğu, Kur'an okuduğu evleri mühürleniyor, öğrenciler sokağa atılıyor! Sonra din üzerinden siyaset yapanlar çıkıp ayet okuyor! Halkımızda coşkuyla dinliyor!!! Bundan sonra meydanlara çıkıp ayet okurlarsa 'yuh'lamak lazım!

Öğrenci evleri, kurum kapsamına girdirilip 28 Şubat'ta alınan kararla kaçak kurum sayılarak mühürlendi.

Allah'a havale Ediyoruz. Biz bir şey demiyoryz. Tarih bu günleri zulumle koltuk koruma dönemi diye kaydediyor!

Furkan Vakfı soruşturması

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında polis, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na yönelik operasyon düzenlemiş aralarında vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un da bulunduğu 21 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltıların ardından Adana Asliye Hukuk Mahkemesi’nce Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na kayyım atanmış ve Adana Valiliği de vakfın faaliyetlerinin, geçici olarak men edildiğiniduyurmuştu.

9 Şubat'ta mahkemeye çıkarılan şüphelilerden Alpaslan Kuytul, Taha Yasin Demir, İdris Birer, Erol Ardıç ve Ali Alagöz tutuklanarak cezaevine gönderilirken diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür