Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aramızda bazı arkadaşlar ekonomi sıkıntılı diyor, bu yanlış affedilmez, bu fırça Şimşek'e mi?

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında ülkenin ekonomik durumunun kötü olduğunu söyleyen arkadaşların kendisini üzdüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aramızda bazı arkadaşlar ekonomi sıkıntılı diyor, bu yanlış affedilmez, bu fırça Şimşek'e mi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aramızda bazı arkadaşlar ekonomi sıkıntılı diyor, bu yanlış affedilmez, bu fırça Şimşek'e mi? Zehra

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında ülkenin ekonomik durumunun kötü olduğunu söyleyen arkadaşların kendisini üzdüğünü söyledi. "Arkadaşlar bu tür yanlışı yaparlarsa affedilir yanı olamaz" diyen Erdoğan'ın bu sözleri Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde konuşan Mehmet Şimşek'e mi tepki verdi sorusunu akıllara getirdi.

Milli Gazete'de yer alan habere göre: Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Türkiye'nin ekonomik durumu sıkıntılı olduğunu söyleyenlerin kendisini üzdüğünü söyledi.

'ARAMIZDA BAZI ARKADAŞLAR EKONOMİ SIKINTILI DİYOR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aramızdaki bazı arkadaşların ülkemizdeki ekonomik durumun sıkıntılı olduğuna dair açıklamalar yapacak kadar yanlışın içine düştüklerini görmek bizi üzdü” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu sözlerle Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’i kast edip etmeği akıllara geldi.

Geçtiğimiz günlerde TRT Haber'de katıldığı programda soruları yanıtlayanMehmet Şimşek şirketlerin döviz borçlarını yönetemediklerini söyleyerek şu ifadeleri kullanmıştı:

ʻʻSorun reel sektörün döviz borçları. Ne yapacağız? Meşhur ABD Başkanı JF Kennedy'nin lafı var; 'çatıyı güneşliyken tamir etmek lazım.' Şu anda faizler nispeten düşük; ekonomiler büyüyor ama yağmur yağacak. Bunlar için tedbir alıyoruz. Döviz borçlanmaya sınır getireceğiz; KOBİ'lerde yaptık. Büyükler yönetebildiklerini söylüyor ama görüyoruz yönetemiyorlar; tedbiri alacağız."

Erdoğan konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

*Ülkenin bu psikolojik üstünlüğünü, uluslararası camiaya vermesi gereken arkadaşlar bu tür yanlışı yaparlarsa affedilir yanı olamaz.

*Ortada büyümede büyük bir başarı var, biz yüzde 7.5 büyümeyi konuşurken, bunları söylüyorlar; insan kendi ayağına kurşun sıkar mı?

*Kredi derecelendirme kuruluşlarının not oyunları, döviz spekülasyonlarının tavan yaptığı dönemde büyümedeki netice umarız herkese ders olmuştur.

*Kur aşağı kur yukarı diye tutturmuşlar, geçin bu işleri; Türkiye ekonomisi ortadadır.

*Teori başka pratik başka bir şey; bunları birleştirebilirseniz saygı duyarım; ama bun başaramıyorsanız sen yoluna biz yolumuza.

*Döviz kurunu öcü gibi kullanarak milletimizin kafasını karıştıranlara kötü bir haber vereyim: Türkiye 2018’de yüksek büyümeyle üzerinde oynanmaya çalışılan oyunları bozacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür