Hamas: İşgalci Büyük Dönüş Yürüyüşleri Karşısında Şoke Oldu, ABD Başkanına güçlü bir tokat atıldı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Filistin halkının bugün Yüzyılın Anlaşması'nı düşürdüğü gibi ABD Başkanı Donald Trump’a da güçlü bir tokat attığını belirtti.

Hamas: İşgalci Büyük Dönüş Yürüyüşleri Karşısında Şoke Oldu, ABD Başkanına güçlü bir tokat atıldı
Hamas: İşgalci Büyük Dönüş Yürüyüşleri Karşısında Şoke Oldu, ABD Başkanına güçlü bir tokat atıldı Zehra

Filistin Enformasyon Merkezinin haberine göre:  İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Filistin halkının bugün Yüzyılın Anlaşması'nı düşürdüğü gibi ABD Başkanı Donald Trump’a da güçlü bir tokat attığını belirtti.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum yaptığı açıklamada “Filistin halkı bugünkü tavır ve duruşuyla ulusal ilkelerin birliğin adresi olduğunu, işgalci İsrail’in realite’yi değiştirme ve yeni nesillerin bilincini silme girişiminin başarısızlıkla sonuçlandığını gösterdi” dedi.

30 Mart tarihine denk gelen Filistin Toprak Günü'nde bugün Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinlikleri kapsamında on binlerce kişi Gazze sınırına yürüyerek zorla çıkarıldığı köyüne, belde ve şehrine dönmek istediğini, bunun için de işgalin son bulmasını istediğini bir kez daha dünyaya duyurdu.

Filistin halkının barışçıl gösteri ve yürüyüşüne silah ve güçle müdahale eden işgal güçleri 12 kişiyi şehit etti 1300’e yakın kişiyi de yaraladı.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum yaptığı basın açıklamasında, “Siyonist işgal rejimi istihbaratının Büyük Dönüş Yürüyüşü aktivistlerinin hesabına girip yalan ve yanıltıcı açıklamalar yayınlaması bu rejimin yaşadığı travmayı yansıtıyor” dedi.

Burhum açıklamasında, Filistin halkının Büyük Dönüş Yürüyüşüne bu kadar ilgi göstermesinin hakkını alma konusundaki ısrarını yansıttığını söyledi.

Filistin halkı bugün (30 Mart) sabah saatlerinden itibaren, işgal rejiminin tehditlerine rağmen dün Gazze sınırındaki beş noktada hazırlanan çadırlara akın ederek, çıkarıldığı yurduna dönüş umudunu bir kez daha yineledi.

Göstericilere ateşli silahlar ve göz yaşartıcı bombalarla saldıran işgal güçleri 7 kişiyi şehit etti 1110’dan fazla kişiyi de yaraladı.

  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür