Hüseyin Vodinalı: CIA'nın Doğu Guta tezgahları, PKK'nın Afrin yalanları

Ben artık yazmaktan bıktım, Türkiye ile Suriye aynı gemide. Batı Asya’da ikisi de hedefte.

Hüseyin Vodinalı: CIA'nın Doğu Guta tezgahları, PKK'nın Afrin yalanları
Hüseyin Vodinalı: CIA'nın Doğu Guta tezgahları, PKK'nın Afrin yalanları Zehra

Anadolu Ajansı'n’dan bir haber: “Esed rejimi ve destekçileri Doğu Guta'da 10 sivili öldürdü”

Esed rejiminin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) kararı ve Rusya'nın ilan ettiği 5 saatlik ateşkese rağmen abluka altında tuttuğu Doğu Guta'nın farklı yerleşimlerine düzenlediği saldırılarda 10 sivil yaşamını yitirdi. Doğu Guta'nın Zemelke beldesine düzenlenen saldırı sonucu aralarında çocukların da bulunduğu yaralılar, bölgedeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Doğu Guta'daki Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) ekiplerinden edinilen bilgiye göre…”

Bu tür haberler yandaş medyada son birkaç gündür artarak veriliyor.

Hepsinin bilgi ve görüntü kaynağı ise Ak Miğferler (White Helmets) denilen “sivil savunma ekipleri”.

TV Gazetecisi ve yazar Banu Avar bunları iyi tanıyor. Aynen şunları yazmış: “ABD’den 23 milyon dolar, İngiltere’den 17 milyon dolar ve Hollanda’dan 4 milyon dolar fon aldığı söylenen, (ABD Dışişleri Bakanlığı e. Sözcüsü) Mark Toner tarafından muhteşem olarak tanımlanan yardım örgütü kamuflajlı bir katliam çetesi. Arkalarında El Nusra da var. Yani El Kaide. ABD destekli hangi yardım kuruluşu varsa Truva atı çıkıyor. Siz hala Birleşmiş Milletler gibi kuruluşların insanlara 'yardım' ettiklerini mi düşünüyorsunuz?”

Beyaz Miğferler, eski bir İngiliz subayı ve şimdi Blackwater-Academi ile birleşerek Constellis Holdings’e dönüşmüş bir özel yüklenici kuruluş olan Olive Group içindeki bir paralı asker olduğu kabul edilen James Le Mesurier tarafından kuruldu. Kuruluş, Esad’a karşı Batı müdahalesini savunan savaş yanlısı bir PR firması olan Purpose Inc. üzerinden George Soros’la bağlantılı.

Vanessa Beeley, örgütü ifşa ettiği “Beyaz Miğferler: Aldatmaca Yoluyla Savaş” başlıklı makalesinde, bu kuruluşun tarihini ve finansmanını şu sözlerle özetliyor:

Beyaz Miğferler Mart 2013'te İstanbul'da kuruldu ve başında, bir İngiliz “güvenlik” uzmanı ve “eski” istihbarat subayı olan James Le Mesurier bulunuyor. Bosna ve Kosova gibi en şüpheli NATO müdahalesi senaryolarından bazılarında ve Irak, Lübnan ve Filistin müdahalelerinde dikkat çekici bir sicili olan Le Mesurier, İngilizlerin Sandhurst'te bulunan elit Kraliyet Askeri Akademisi'ndne yetişmiş ve geçmişte Birleşmiş Milletler'de, Avrupa Birliği'nde ve İngiliz Dışişleri Bakanlığı'nda yüksek görevlere getirilmiş bir isim.

Bu sivil savunma ekiplerinin üyeleri EL Kaideci El Nusracılardan oluşuyor ve çoluk çocuk demeden katliam yapıyorlar. İşte Batı’nın demokrasi ve insan hakları şovu size.

AK MİĞFER YAPIM SUNAR

Suriye’den haberler veren South Front sitesinde, Penelope Stafyla isimli bir gazeteci fotoğraflarla bir haber yaptı. Buna göre, Batılı kumpas mahfilleri, CIA ve MOSSAD, Doğu Guta’da Esad rejimi tarafından düzenlenecek bir kimyasal silah saldırısı yalanının altyapısını hazırlıyor.

Fotoğraflarda, stüdyo ortamında yapılan çekimler görülüyor. Makyaj, kostüm ve figüranlar itinayla hazırlanıyor. Sözde yaralı çocuklar ve yanlarında beyaz miğferli elemanlar görülüyor.

Bayağı bir prodüksiyon var yani.

TÜRKİYE’DE AFRİN YALANLARI DEŞİFRE EDİLİRKEN...

Devletin televizyonu TRT’de her gün PKK’nın Afrin’de TSK’yı katliam yapıyor gibi gösteren yalan propagandası deşifre ediliyor. Gazetelerde de aynı şekilde PKK ve Batılı destekçilerinin sosyal medyayı ve basını nasıl manipüle ettikleri bir bir kanıtlarıyla ortaya konuyor.

Ancak aynı hassasiyet Suriye’ye karşı gösterilmiyor.

Tam aksine Ak Miğferler’in yalan prodüksiyonları, adeta savaş propagandası gibi cayır cayır gösteriliyor.

Ben artık yazmaktan bıktım, Türkiye ile Suriye aynı gemide.

Batı Asya’da ikisi de hedefte.

Fakat ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’un Ankara ziyareti sonrası açık seçik bir tutum değişikliği gözleniyor.

Bu sadece Şam’ın değil, Ankara’nın da aleyhine bir değişiklik.

Benden söylemesi.

Aydınlık Gazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recai Yurdan: 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarını gündemden düşürmemeliyiz...
Recai Yurdan: 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarını gündemden düşürmemeliyiz...
Şehid Mustafa Çamran Yazdı: Ruhun İrfanla Yükselişi...
Şehid Mustafa Çamran Yazdı: Ruhun İrfanla Yükselişi...