Suudi Veliaht Prens Muhammed, Türkiye, Katar ve İran için "şeytan üçgeni" dedi!

Mısır’ı ziyaret eden Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Türkiye, Katar ve İran için "şeytan üçgeni" ifadesini kullandı.

Suudi Veliaht Prens Muhammed, Türkiye, Katar ve İran için
Suudi Veliaht Prens Muhammed, Türkiye, Katar ve İran için Zehra

Suudi Arabistan’da krallık için hazırlanan Veliaht Prens Muhammed bin Selman, ilk yurt dışı seyahatini gerçekleştirdiği Mısır’da, Türkiye, Katar ve İran için "şeytan üçgeni" ifadesini kullandı.

Milli gazete'de yer alan habere göre: Darbeci Sisi ile görüştükten sonra bir Kıpti kilisesini ziyaret eden Selman, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada Türkiye, İran ve Katar için "şeytan üçgeni" dedi.

Söz konusu ülkelerin Arapların güvenliğine tehdit olabilecek politikalar izlediğini öne süren Prens Selman, İran'ı da mezhepçilik politikalarını yaymakla suçladı.

Arap CBC kanalına konuşan ve Prens Selman'ın basınla yaptığı görüşmelere katılan bir gazeteci, Prens'in Katar ile yaşanan krizin büyütülecek bir mesele olmadığına ve bir bakanın var olan sorunları bir günde çözebileceğine inandığını söyledi.

CBC kanalına konuşan gazeteci, Salman bin Muhammed'in ayrıca, "Erdoğan'ın yönettiği Osmanlılar, Müslüman Kardeşleri de kullanarak halifeliği yeniden getirmek istiyor. İran ideolojik devrimini yaymak istiyor." dediğini aktardı. Prens Selman'ın Irak ve Mısır'ın Sina bölgesindeki "terör gruplarını" da sayarak Türkiye ve İran ile birlikte 'şeytan üçgeni' suçlamasında bulunduğu belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür