Filistin'in Akka Kentinde Gerçekleştirilen Eylemde Biri Ağır 3 İşgal Askeri Yaralandı...

İşgale karşı direnişin devam edeceğini bildiren ​Hamas ve İslami Cihad Akka Eylemini Tebrik Etti ​

Filistin'in Akka Kentinde Gerçekleştirilen Eylemde Biri Ağır 3 İşgal Askeri Yaralandı...
Filistin'in Akka Kentinde Gerçekleştirilen Eylemde Biri Ağır 3 İşgal Askeri Yaralandı... Zehra

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre: İşgal altındaki Akka kentinde 4 Mart Pazar öğle saatlerinde gerçekleştirilen otomobille çarpma eyleminde üç işgal askeri yaralanırken işgal güçlerinim eylemciyi üzerine ateş açarak ağır yaraladığı bildirildi.,

İşgal polisi, Akka kentinde gerçekleştirilen eylemde üç askerin yaralandığını ve birinin durumundan ümit kesildiğini açıkladı.

İşgal polisi konuyla ilgili yayınladığı bildiride, aracın önce bir yayaya çarptığını, daha sonra sürücünün kentteki merkez istasyona yönelerek birkaç kişiye daha çarptığını, işgal güçlerinin sürücüyü araca ateş açarak durdurduğunu söyledi.
Haaretz gazetesinin sitesinde yayınlanan haberde, yaralıların bir subay ve iki asker olduğu, birinin yarasının ağır olduğu belirtildi.

Haberde ayrıca eylemcinin işgal askerlerinin açtığı ateş sonucu ağır yaralandığı kaydedildi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) ve İslami Cihad Hareketi, Akka'da gerçekleştirilen otomobille çarpma eylemini tebrik ederek, eylemin Filistin halkının direnişte ve topraklarını savunmada ısrarlı olduğunu gösterdiğini söyledi.

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, dün (4 Mart Pazar) konuyla ilgili yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan açıklamada, düşmanın ödemesi gereken faturanın açık olduğunu ve cinayetlerine devam ettikçe uzadığını ifade etti.

Burhum, eylemi kutlarken işgal yönetimini de ırkçı politikalarına devam etmesinin sonuçları konusunda uyardı.

Hamas sözcüsü, Filistin halkını ve gruplarını direnişi sürdürmeye ve Kudüs İntifadası'nı tırmandırmaya, işgal güçlerinin ihlallerine son vermeye davet etti.

İslami Cihad Hareketi de Akka kentinde işgal ordusu askerlerini hedef alan eylemi kutladı ve kahraman eylemciyi övdü.

İşgale karşı direnişin devam edeceğine dikkat çeken İslami Cihad Hareketi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal hükümetinin ve ordusunun işledikleri tüm cinayetlerin ve politikaların sonuçlarından sorumlu olduklarını söyledi.

Dün Akka kentinde gerçekleştirilen otomobille çarpma eyleminde dört işgal askeri yaralanırken eylemci de işgal güçlerinin açtığı ateşle yaralandı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür