İslami Cihad: Kudüs İslam Ümmetinin Ve Filistin'in Başkentidir

Özerk yönetim hiçbir sonuca varmayan müzakerelerini Siyonist İsrail rejimi ile sonlandırmalı ve tek çözüm yolu olan direniş saflarına katılmalıdır....

İslami Cihad: Kudüs İslam Ümmetinin Ve Filistin'in Başkentidir
İslami Cihad: Kudüs İslam Ümmetinin Ve Filistin'in Başkentidir Zehra

Filistin İslami Cihat Hareketi İran Temsilcisi Nasır Ebu Şerif, Filistin’in işgal yıldönümünde Amerika’nın büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararını ve olası sonuçlarını Tesnim Haber Ajansına değerlendirdi.

Tesnim Haber Ajansı'nın haberine göre:  Konuşmasının ilk bölümünde Filistin’deki genel duruma ve mevcut durumun nedenlerine değinen Nasır Şerif, ikinci bölümde ise İran’da ve yabancı ülkelerden gelen gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İslami Cihat Hareketi İran Temsilcisi Nasır Şerif, Ronald Reagan döneminde Amerika Kongresinin büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşınma kararına değinerek konuşmasına başladı. 1995 yılında Amerikan Kongresinin bu kararı onayladığını söyledi. Donald Trump’ın Evangelistlerin etkisi altında kalarak bu kararı hayata geçirmeye çalıştığını vurgulayan Nasır Şerif, Trump’ın bu kararı almasında nedenleri şu şekilde sıraladı;

Amerika, Siyonist İsrail rejiminin stratejik ortağıdır ve İsrail rejimi ise Amerika’nın bölgedeki karakolu olarak görev yapmaktadır.

İdeoloji, Trump ve destekçilerini birbirine kenetleyen temel faktörlerden bir tanesi. Onları aynı ideolojiyi paylaşarak Mesih’in döneceğine ve büyük Armedegon savaşının yaşanacağına inanmaktalar.

Onlar hali hazırda İslam ümmetinin ve Filistin halkının dağınık ve birbirlerinden kopuk oluşlarından istifade etmekteler.

Filistin kendi içinde özerk yönetimin Siyonist İsrail rejimi ile yaptığı işbirliği nedeniyle dağınık bir durumda.

Amerika’daki Yahudi kuruluşlar ve Siyonist lobiler bu yolda ilerlemektedir.

Nasır Ebu Şerif konuşmasının son bölümünde, Filistin Özerk Yönetiminin Filistin halkının İsrail rejim ile mücadelesini engellediğini söyleyerek; “Özerk yönetim hiçbir sonuca varmayan müzakerelerini Siyonist İsrail rejimi ile sonlandırmalı ve tek çözüm yolu olan direniş saflarına katılmalıdır” uyarısında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recai Yurdan: 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarını gündemden düşürmemeliyiz...
Recai Yurdan: 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarını gündemden düşürmemeliyiz...
Şehid Mustafa Çamran Yazdı: Ruhun İrfanla Yükselişi...
Şehid Mustafa Çamran Yazdı: Ruhun İrfanla Yükselişi...