İttifak açıklaması: Ak Parti, Saadeti bekliyoruz- MHP, BBP Uygun olmaz

MHP ile AK Parti arasında 2019'da yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için kurulan İttifak için iki ayrı açıklama geldi.

İttifak açıklaması: Ak Parti, Saadeti bekliyoruz- MHP, BBP Uygun olmaz
İttifak açıklaması: Ak Parti, Saadeti bekliyoruz- MHP, BBP Uygun olmaz Zehra

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, katıldığı televizyon programında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bozdağ seçim ittifakıyla ilgili olarak, Saadet lideri Temel Karamollaoğlu'nun kararını beklediklerini söyledi. Karamollaoğlu, seçim ittifakı ile ilgili yöneltilen sorulara "Kimseyle ittifak içinde olmayacağız. Kendi adayımızı çıkaracağız." cevabını vermişti.

Mill Gazete'de yer alan habere göre: Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, NTV televizyonunda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Seçim ittifakı konusunda BBP ve Saadet Partisi'nin durumu sorulan Bozdağ, "Destici ittifakta yer alacağını ifade etti. Nasıl yer alacağını konuşmak için şu anda erken" derken, Saadet Partisi ile ilgili olarak, "Karamollaoğlu'nun kararını bekliyoruz" diye konuştu.

KARAMOLLAOĞLU: KİMSEYLE İTTİFAK İÇERİSİNDE OLMAYACAĞIZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, kendisine seçim ittifakı ile ilgili yöneltilen sorulara "Kimseyle ittifak içinde olmayacağız. Kendi adayımızı çıkaracağız." cevabını vermişti.

MHP ile AK Parti arasında 2019'da yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için kurulan İttifak Komisyonu’nda yer alan MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, ittifaka ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Gazete Habertürk’ten Kübra Par’a konuşan Kalaycı, Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) ittifaka katılıp katılmayacağına ilişkin soruyu da yanıtladı.

İttifakta BBP’nin yer almasını istemediklerini söyleyen Kalaycı, “Cumhur ittifakı iki parti arasında olmalı, BBP’nin katılmasını uygun bulmuyoruz” dedi.

Kalaycı şöyle konuştu:

“BBP zaten bizden ayrılarak kurulmuş bir parti. 5-6 partili bir ittifak doğru olmaz. İki parti özelinde kalması bizce daha doğru olur. Ben rahatlıkla yüzde 60’ı bulacağını düşünüyorum. İlk turda kesin seçilecek, ona şüphe yok.”

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür