Akşener: Suriye'yi Meclis'te konuşabilseydik bugün Afrin'i konuşmuyor olabilirdik...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Eğer Suriye meselesini Meclis'te konuşabilseydik, ortak kararlar alabilseydik, bugün Afrin'i, bugün Suriyeli göçmenleri konuşmuyor olabilirdik" dedi.

Akşener: Suriye'yi Meclis'te konuşabilseydik bugün Afrin'i konuşmuyor olabilirdik...
Akşener: Suriye'yi Meclis'te konuşabilseydik bugün Afrin'i konuşmuyor olabilirdik... Zehra

Akşener, partisinin Hatay il başkanlığı açılışında yaptığı konuşmada, kentin farklılıkları kardeşliğe, birliğe, beraberliğe ve sevgiye çevirdiğini belirtti.

Sputnik'te yer alan habere göre:  Türkiye'nin üretmesini, işsizliğin ortadan kaldırılmasını ve tarım ile hayvancılığın geliştirilmesini istediklerini anlatan Akşener, "500 büyük sanayi tesisinin 10'unun bulunduğu Hatay'dayız ama 'Hatay'ın en büyük sorunu nedir?' diye baktığımızda işsizliği birinci sorun olarak ortaya çıktığını gördük" ifadesini kullandı.

'ORTAK KARARLAR ALABİLSEYDİK SURİYELİ GÖÇMENLERİ KONUŞMUYOR OLABİLİRDİK'

Hatay'ın yaralı bir kent olduğunu belirten Akşener, şunları söyledi: "Siz ki Hataylılar, farklılıkları enerjiye çeviren, sevgiye, kardeşliğe, üretime, birlikteliğe çeviren insanlarsınız. Aranızda Suriyeli göçmenler yaşıyor. Söyleyeceğimiz söz yok. Onun için konuşan, onun için barışan, onun için üreten, onun için koşan Türkiye diyoruz. Eğer Suriye meselesini Meclis'te konuşabilseydik, ortak kararlar alabilseydik, bugün Afrin'i, bugün Suriyeli göçmenleri konuşmuyor olabilirdik."

Milletin isteği üzerine parti kurduklarını anlatan Meral Akşener, daha sonra il başkanlığı binasının açılış kurdelesini kesti.

ROKET SALDIRISI KURBANLARININ AİLELERİNE ZİYARET

Buradaki törenin ardından Reyhanlı ilçesine geçen Akşener, roketli saldırılarda yaşamını yitiren 68 yaşındaki Ahmet Şanverdi, 17 yaşındaki Fatma Avlar ve 68 yaşındaki Rıfat Sinirli'nin ailelerini ziyaret etti.

Akşener, Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından  ailelere başsağlığı diledi.

Daha sonran Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki Müşterek Görev Merkezi'ne giden Akşener, askerlerle selamlaşarak, görevlerinde başarılar diledi.

Meral Akşener, Hatay'ın Hassa ilçesi Akbez mevkisinde toplanan vatandaşlarla da fotoğraf çektirdi.

Partisinin İskenderun ilçe başkanlığının açılışını da yapan Akşener, Zeytin Dalı Harekatı'nı gerçekleştiren askerlere başarılar diledi. Akşener, 'her zaman Mehmetçik'in arkasında olduklarını' bildirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür