'Türkiye-ABD İlişkilerinin Psikolojisi' kitabı çıktı...

İslami Analiz yazarlarından Yard. Doç. Dr. Mücahit Gültekin’in yeni kitabı ‘Türkiye-ABD İlişkilerinin Psikolojisi’ çıktı.

'Türkiye-ABD İlişkilerinin Psikolojisi' kitabı çıktı...
'Türkiye-ABD İlişkilerinin Psikolojisi' kitabı çıktı... Zehra

İslami Analiz yazarlarından Yard. Doç. Dr. Mücahit Gültekin’in yeni kitabı ‘Türkiye-ABD İlişkilerinin Psikolojisi’ çıktı.

Kitabı okuduğunuzda Türkiye-Amerikan ilişkilerinden hareketle Amerika'yı tanımış olacaksınız... Amerikan emperyalizmine, Amerika- Türkiye ilişkilerinin, daha doğru ifade etmek gerekirse delillleri ile Amerika'nın bölgemizde ve Türkiye üzerindeki oyunlarına, İslamcı alim aydınların Amerika saplantılarına tanıklık etmiş olacaksınız.... Kendinizi Amerika karşıtı olarak nitelendiriyorsanız bu kitabı kesinlikle okumalısınız.  

Mücahit Gültekin, Pınar Yayınları'ndan çıkan Türkiye-ABD İlişkilerinin Psikolojisi kitabında ABD'nin Türkiye'ye askeri/siyasi/ekonomik ve kültürel anlamda yerleştiği yıllarda iki ülke arasında yaşanan olaylardan yola çıkarak, bu ilişkinin psikolojik dinamiklerini etraflı bir şekilde ortaya koyuyor.

Kitap temelde şu sorulara cevap aramaktadır: ABD Türkiye'ye nasıl bu kadar kolay yerleşebilmiştir? Kendi aralarında kıyasıya rekabet eden partiler ABD söz konusu olduğunda nasıl görüş birliği içinde olabilmektedir? Türkiye Ermeni meselesi, Küba Krizi, Kıbrıs ve terör meselesi gibi hayati konularda çatıştığında bile niçin ABD'yle birlikte hareket etmeye devam etmektedir? Türkiye ABD'nin çıkarlarına zarar verdiğini anladıktan sonra bile niçin ABD’den vazgeçememekte, bu ilişki her defasında güncellenip, güçlenmektedir?

Pınar Yayınlarından sipariş vermek için tıklayın 

İnternet sitelerinden sipariş için tıklayın..

Kitap Yurdundan Sipariş için tıklayın

Yrd. Doç. Dr. Mücahit Gültekin kimdir?

1971 yılında Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde doğdu. Uludağ Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’nü bitirdi. Aynı bölümde “Ergenlerde Kontrol Alanı Algısı” üzerine yüksek lisans yaptı. 2004 yılında bir grup meslektaşıyla birlikte “Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenler Derneği’ni kurdu. 2012 yılında danışman ve eğitimci arkadaşlarıyla birlikte Aile Akademisi Derneği’nin kurucuları arasında yer aldı. Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde “Eleştirel Düşünme Becerileri” üzerine doktora yapan Gültekin’in yayınlanmış eserleri şunlardır: Psikolojik Danışma Kuramları (Alfa yay. Prof. Dr. Ersin Altıntaş ile ortak yazarlı), Okul Öncesinde Duygu ve Davranış Sorunları (Nesil yay.),Psikolojik Tehlike(Nesil yay.), Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Dayalı Politika Uygulayan Ülkelerde Kadın ve Aile (Meryem Şahin ile birlikte SEKAM),Türkiye'de ve Dünyada Kadına Şiddet (Meryem Şahin ile birlikte, SEKAM), Türkiye'de Şiddet Araştırmaları (Meryem Şahin ile Birlikte, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı), Algı Yönetimi ve Manipülasyon (Pınar Yayınları). Afyon Kocatepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ana Bilim Dalı'nda öğretim üyesi olan Gültekin, evli ve bir çocuk babasıdır. Toplumsal cinsiyet, şiddet, algı yönetimi ve manipülasyon, politik psikolojiye ilişkin konularla ilgilenmektedir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recai Yurdan: 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarını gündemden düşürmemeliyiz...
Recai Yurdan: 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarını gündemden düşürmemeliyiz...
Şehid Mustafa Çamran Yazdı: Ruhun İrfanla Yükselişi...
Şehid Mustafa Çamran Yazdı: Ruhun İrfanla Yükselişi...