Kudüs'e Özgürlük İntifadasında: Biri ağır iki işgal askeri yaralandı, Bir siyonist araç bombalandı..

İşgal Güçleriyle Çatışmalarda Bir Direnişçi Şehit Oldu, Bir Diğeri Yaralandı..

Kudüs'e Özgürlük İntifadasında: Biri ağır iki işgal askeri yaralandı, Bir siyonist araç bombalandı..
Kudüs'e Özgürlük İntifadasında: Biri ağır iki işgal askeri yaralandı, Bir siyonist araç bombalandı..  Zehra

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre: işgal rejimi medya kaynakları, Cenin kentinde işgal güçleri özel kuvvetleriyle Filistinli direnişçiler arasında yaşanan silahlı çatışmada bir direnişçinin şehit olduğunu ve birinin de yaralandığını ifade etti.

İşgal rejimi medyası direnişçilerin geçtiğimiz günlerde Nablus yakınlarında bir yerleşimcinin öldüğü ateş açma eylemini gerçekleştirdiklerini öne sürdü.

Filistinli yerel kaynaklar ise çatışmalarda Filistinli bir gencin şehit olduğunu ve bir gencin de ağır yaralandığını, çatışmalarda iki işgal askerinin de yaralandığını ve askerlerden birinin durumunun çok ağır olduğunu bildirdi.

İşgal rejimi medyasına ve bazı Filistinli kaynaklara göre, çatışmalarda şehit olan direnişçi 22 yaşındaki Ahmed Nasr Cerrar.

İşgal güçlerinin Nablus eylemini gerçekleştiren hücrenin başı olmakla suçladığı Ahmed Cerrar, şehit El-Kassam Tugayları'nın şehit komutanlarından Nasr Cerrar'ın oğlu.

İşgal güçleri, Cenin Savaşı'nda iki ayağını da kaybeden Nasr Cerrar'ı 2002'de Tubas'ta suikast ile şehit etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin mahalle sakinlerinden edindiği bilgiye göre çatışma uzun süre devam etti.

Bu arada işgal güçlerinin Şehit Nasr Cerrar'ın evini yıktığı ve bölgeyi kuşatma altında tutarak hiç kimsenin girmesine izin vermediği belirtildi.

Filistinli direnişçiler dün akşam (17 Ocak Çarşamba) Cenin kentinin güneyindeki Yabed beldesi toprakları üzerinde kurulu Mevo Dotan Yahudi Yerleşkesi girişi yakınlarında el yapımı patlayıcıyla yerleşimcilere ait bir aracı hedef aldı.

Yerel kaynaklar, onlarca işgal askerinin beldenin güneyindeki el-Melul Mahallesi'nde Ebu Şemle ailesine ait evlere baskın düzenlediğini söyledi.

Baskın düzenlenen evlerin Mevo Dotan Yahudi Yerleşkesi'ne baktığı ve işgal güçlerinin evlerdeki güvenlik kameralarının kayıtlarına el koyduğu bildirildi.

Bu arada işgal askerlerinin Yabed beldesi girişini barikatla kapattıkları ve bölgede çok sayıda işgal askeri bulunduğu kaydedildi.

İşgal güçlerinin ayrıca Cenin kentinin doğusundaki Kabatiye ve Ez-Zebabide beldeleri arasındaki bölgeye kalabalık bir asker grubuyla baskın düzenlediği ve Ebu Corc fabrikası yakınlarında konuşlandığı ifade edildi.

Önceki günden bu yana işgal ordusuna ait insansız hava araçlarının bölge üzerinde yoğun bir şekilde uçtuğu belirtildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başörtüsü ile ilgili 'bilinçli' kampanya: Bu rezilliğin arkasında kimler var?
Başörtüsü ile ilgili 'bilinçli' kampanya: Bu rezilliğin arkasında kimler var?
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır