Gülden Sönmez: İsrail, Türk Vatandaşlarına Ajanlık Teklif Ediyor, bakanlık adeta işbirliği tavsiye ediyor...

Ülkemizden Kudüs’e gerçekleştirilen ziyaretler esnasında, terörist İsrail Devleti tarafından maruz kaldıkları sorgulama ve kötü muamelelere dair İnsan Hakları ve Adalet Hareketi (İHAK) tarafından bir basın toplantısı gerçekleştirildi

Gülden Sönmez: İsrail, Türk Vatandaşlarına Ajanlık Teklif Ediyor, bakanlık adeta işbirliği tavsiye ediyor...
Gülden Sönmez: İsrail, Türk Vatandaşlarına Ajanlık Teklif Ediyor, bakanlık adeta işbirliği tavsiye ediyor... Zehra

Ülkemizden Kudüs’e gerçekleştirilen ziyaretler esnasında, terörist İsrail Devleti tarafından maruz kaldıkları sorgulama ve kötü muamelelere dair İnsan Hakları ve Adalet Hareketi (İHAK) tarafından bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Programda konuşan İHAK Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gülden Sönmez, “İsrail, Türk vatandaşlarına işbirliği teklifi yani ajanlık teklif ediyor” dedi. Vatandaşlarımız Ben Gurion Havalimanı’nda sorgulanıyor İsrail tarafından ülkemize karşı ihanete zorlanıyor!

Milli Gazete yer alan habere göre: Türkiye Dışişleri Bakanlığı web sitesinde, İsrail’e gidecek vatandaşları bilgilendirme amaçlı olarak yazılmış olan yazıya dikkatleri çeken Sönmez, “Dışişleri Bakanlığının web sitesinde ‘Vatandaşlarımıza, ayrıca, İsrail’e geliş ve İsrail’den gidişlerde Ben Gurion Havalimanı’nda İsrailli güvenlik görevlilerinin sorularına sabırla yanıt vermeleri ve Havaalanı’ndaki güvenlik kurallarına riayet etmeleri tavsiye olunmaktadır’ denilmektedir. Adeta İsrail’in bir “gönüllü muhbir” gibi kullanmak istediği vatandaşlarımıza, “işbirliği yapın” tavsiyesinde bulunulmaktadır.

İSRAİL ASKERLERİ TÜRKİYE’DE TATİL YAPIYOR

Avukat Gülden Sönmez, hem hukukun gereği olarak hem de mütekâbiliyet ilkesi gereği Türkiye vatandaşlarına yapılan bu hukuksuzlukların asla kabul edilemeyeceğini söyledi. Gülden Sönmez, “Mavi Marmara Gemisi’nde 10 Türkiye vatandaşını vahşice katletmiş, 100’ün üzerinde Türkiye vatandaşını yaralamış ve işkence etmiş olan suçlu İsrail askerlerinin bile elini kolunu sallayarak güven içerisinde tatil yaptığı, gezdiği Türkiye’nin vatandaşına Tel Aviv Havalimanı’nda yapılan bu muamelelere Türkiye engel olmalıdır” açıklamalarında bulundu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recai Yurdan: 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarını gündemden düşürmemeliyiz...
Recai Yurdan: 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarını gündemden düşürmemeliyiz...
Şehid Mustafa Çamran Yazdı: Ruhun İrfanla Yükselişi...
Şehid Mustafa Çamran Yazdı: Ruhun İrfanla Yükselişi...